Azadima آزادی ما
بازداشت وریا غفوری سرتمرین به اتهام "توهین" به تیم ملی

بازداشت وریا غفوری سرتمرین به اتهام "توهین" به تیم ملی

علی بیگی خوزانی
علی بیگی خوزانی
اشتراک گذاری:

رسانه‌های ایران روز پنجشنبه سوم آذر خبر دادند که وریا غفوری، بازیکن تیم فولاد خوزستان، به اتهام «توهین و تخریب تیم ملی فوتبال ایران» و «تبلیغ علیه نظام» بازداشت شده است.

وريا،هميشه درمورد دغدغه هاي مردم علي الخصوص هموطن هاي مرز نشين صحبت كرده اگر ضدوطن بود هيچوقت هموطنانش توي ورزشگاه به اين شدت تشويقش نميكردن و بعد از تَركِ اجباريِ تيم،از او به نيكي ياد نميكردند مگر اينكه خلافش اثبات شود. استقلال رو از وريا گرفتيد ولي وريا رو از فرزندانش نگيريد

اعتراض حقِ وريا و همه ي مردم كشور باهر عقايد و باورهاي مذهبي ميباشد البته طبيعيه او بخاطر اينكه بزرگ شده جايي هست كه بشدت به هم زبان هايش در اين سالها كم لطفي شده است انواع اتفاقات ناگوار را طي اين سال ها لمس كرده اند زير فشار،زندگي را گذرانده اند از لحاظ كيفيت زندگي با شهرهاي ديگه ايران هم كه چنگي به دل نميزند پايين تر هستند بشدت آدمهايي كه خودشان را وارث كشور ميدانند موضع خاصي با هموطنانش و هم زبان هايش دارند معترض تر باشد ولي جاي معترض در بازداشت نيست. 

یادی کنیم از نمونه هایی از فعالیت های این مرد شریف :


حمایت وریا غفوری از مردم کردستان


حمایت وریا غفوری از مردم کردستان

حمایت وریا غفوری از دختر آبی از هواداران باشگاه فوتبال استقلال ایران بود که در اعتراض به دستگیری و محکومیت خود به زندان بابت تلاش برای ورود به ورزشگاه و تماشای مسابقات فوتبال تیم استقلال ایران در لیگ قهرمانان آسیا ، اقدام به خودسوزی کرد و در ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ درگذشت.


حمایت وریا غفوری از دختر آبی

جمهوری اسلامی سالهاست که ورزشکاران را مطیع رفتار های دیکتاتورانه خود قرار داده است در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به استفاده تبلیغاتی جمهوری اسلامی از ورزشکاران و نحوه همکاری ورزشکاران با آنان.

به امید آزادی وریا غفوری 

Powered by Froala Editor

مقالات بیشتر

علی یونسی نخبه زندانی

علی یونسی نخبه زندانی

زندانی سیاسی

علی یونسی ۲۲ ساله و دانشجوی نخبه رشته مهندسی کامپیوتر در داشنگاه صنعتی شریف است که هم اکنون به اتهامات ساختگی در زندان اوین زندانی شده است. کسی که حالا نزدیک به دو سال از زندانی شدنش با اتهامات واهی می‌گذرد و به تازگی خانواده وی نیز به دلیل پیگیری‌های وضعیت او مورد آزار و اذیت جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند.

کتایون ریاحی؛ هنرمند تابوشکن

کتایون ریاحی؛ هنرمند تابوشکن

زندانی سیاسی

نخستین هنرمندانی که همراهی خود را با خیزش ۱۴۰۱ نشان داد و به نوعی تابو شکنی کرد کتایون ریاحی بوده است. در این مقاله قصد داریم وضعیت کتایون ریاحی و تاثیر حرکت آزادیخواهانه او را مورد بررسی قرار دهیم.

آرش صادقی کیست؟

آرش صادقی کیست؟

زندانی سیاسی

آرش صادقی دانشجو اخراجی دانشگاه علامه طباطبایی تهران، فعال مدنی، فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی ایرانی که در جریان خیزش سراسری ایرانیان علیه جمهوری اسلامی در سال ۱۴۰۱ بسیار شنیده شده است. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به زندگینامه آرش صادقی و وضعیت او در زندان اوین.

خالد پیرزاده کیست؟

خالد پیرزاده کیست؟

زندانی سیاسی

اینکه در زندان‌های جمهوری اسلامی شدید‌ترین شکنجه‌ها را تحمل کنید و بعد از آزادی بازهم از خود شجاعت نشان دهید! اما در حد و فاصل دستگیری تا آزادی خالد پیرزاده، بر این ایرانی آزادیخواه چه گذشت و وی بعد از تحمل چه چیزهایی از زندان آزاد شد؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.