Azadima آزادی ما
بازداشت وریا غفوری سرتمرین به اتهام "توهین" به تیم ملی

بازداشت وریا غفوری سرتمرین به اتهام "توهین" به تیم ملی

علی بیگی خوزانی
علی بیگی خوزانی
اشتراک گذاری:

رسانه‌های ایران روز پنجشنبه سوم آذر خبر دادند که وریا غفوری، بازیکن تیم فولاد خوزستان، به اتهام «توهین و تخریب تیم ملی فوتبال ایران» و «تبلیغ علیه نظام» بازداشت شده است.

وريا،هميشه درمورد دغدغه هاي مردم علي الخصوص هموطن هاي مرز نشين صحبت كرده اگر ضدوطن بود هيچوقت هموطنانش توي ورزشگاه به اين شدت تشويقش نميكردن و بعد از تَركِ اجباريِ تيم،از او به نيكي ياد نميكردند مگر اينكه خلافش اثبات شود. استقلال رو از وريا گرفتيد ولي وريا رو از فرزندانش نگيريد

اعتراض حقِ وريا و همه ي مردم كشور باهر عقايد و باورهاي مذهبي ميباشد البته طبيعيه او بخاطر اينكه بزرگ شده جايي هست كه بشدت به هم زبان هايش در اين سالها كم لطفي شده است انواع اتفاقات ناگوار را طي اين سال ها لمس كرده اند زير فشار،زندگي را گذرانده اند از لحاظ كيفيت زندگي با شهرهاي ديگه ايران هم كه چنگي به دل نميزند پايين تر هستند بشدت آدمهايي كه خودشان را وارث كشور ميدانند موضع خاصي با هموطنانش و هم زبان هايش دارند معترض تر باشد ولي جاي معترض در بازداشت نيست. 

یادی کنیم از نمونه هایی از فعالیت های این مرد شریف :


حمایت وریا غفوری از مردم کردستان


حمایت وریا غفوری از مردم کردستان

حمایت وریا غفوری از دختر آبی از هواداران باشگاه فوتبال استقلال ایران بود که در اعتراض به دستگیری و محکومیت خود به زندان بابت تلاش برای ورود به ورزشگاه و تماشای مسابقات فوتبال تیم استقلال ایران در لیگ قهرمانان آسیا ، اقدام به خودسوزی کرد و در ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ درگذشت.


حمایت وریا غفوری از دختر آبی

جمهوری اسلامی سالهاست که ورزشکاران را مطیع رفتار های دیکتاتورانه خود قرار داده است در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به استفاده تبلیغاتی جمهوری اسلامی از ورزشکاران و نحوه همکاری ورزشکاران با آنان.

به امید آزادی وریا غفوری 

Powered by Froala Editor

مقالات بیشتر

مجاهد کورکور؛گردنی دیگر برای طناب عدالت اسلامی

مجاهد کورکور؛گردنی دیگر برای طناب عدالت اسلامی

زندانی سیاسی

عباس کورکوری ملقب به مجاهد کورکور، جوان معترض خوزستانی روز ۲۹ آذر ماه با حمله نیروهای حکومتی به روستای «پرسوراخ» از توابع ایذه در استان خوزستان بازداشت شد. بر اساس گزارش‌ها، نیروهای حکومتی در این حمله به روستا از «سلاح سنگین» استفاده و علاوه بر کشتن دو نفر، چند نفر از جمله مجاهد کورکور را بازداشت کردند.

آرش صادقی کیست؟

آرش صادقی کیست؟

زندانی سیاسی

آرش صادقی دانشجو اخراجی دانشگاه علامه طباطبایی تهران، فعال مدنی، فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی ایرانی که در جریان خیزش سراسری ایرانیان علیه جمهوری اسلامی در سال ۱۴۰۱ بسیار شنیده شده است. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به زندگینامه آرش صادقی و وضعیت او در زندان اوین.

حکم سنگین زندان برای آرش صادقی

حکم سنگین زندان برای آرش صادقی

زندانی سیاسی

حسین صادقی، پدر آرش صادقی، از احکام سنگین صادره برای فرزندش خبر داد. به گفته حسین صادقی، آرش صادقی به پنج سال و هشت ماه زندان، دو سال منع حضور در تهران و استانهای شمالی مجاور، دو سال منع فعالیت در فضای مجازی، دو سال منع عضویت در احزاب، گروهها و دستجات سیاسی و اجتماعی محکوم شده است.

آرش صادقی با قرار وثیقه آزاد شد

آرش صادقی با قرار وثیقه آزاد شد

زندانی سیاسی

آرش صادقی با قرار وثیقه آزاد شد. رامین صفرنیا، وکیل آرش صادقی نیز در توییتر خود خبر آزادی آرش صادقی را تایید کرد.