Azadima آزادی ما
حکم سنگین زندان برای آرش صادقی

حکم سنگین زندان برای آرش صادقی

علی بیگی خوزانی
علی بیگی خوزانی
اشتراک گذاری:

حسین صادقی، پدر آرش صادقی، از احکام سنگین صادره برای فرزندش خبر داد. به گفته حسین صادقی، آرش صادقی به پنج سال و هشت ماه زندان، دو سال منع حضور در تهران و استانهای شمالی مجاور، دو سال منع فعالیت در فضای مجازی، دو سال منع عضویت در احزاب، گروهها و دستجات سیاسی و اجتماعی، دو سال منع خروج از کشور و ضبط وسایل کشف شده در منزلش به نفع دولت محکوم شده است.

حکم زندان برای آرش صادقی


به گفته رامین صفرنیا، وکیل آرش صادقی، وی به اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به پنج سال زندان و به اتهام تبلبغ علیه نظام به هشت ماه زندان ومنع خروج ازکشور و منع حضوردر تهران به مدت دو سال، منع حضور در استانهای شمالی و مجاور تهران، منع از فعالیت در فضای مجازی و منع از عضویت در احزاب و گروهها و دستجات سیاسی و اجتماعی به مدت دوسال و ضبط وسایل کشف شده در منزل به نفع دولت محکوم شد .رامین صفرنیا همچنین اطلاع داد که این حکم غیابی بوده و در مدت بیست روز تقاضای واخواهی خواهد کرد.
این حکم ناعادلانه برای آرش صادقی واکنش کاربران زیادی را در فضای مجازی بر انگیخت و بسیاری از کاربران احکام صادره برای آقای صادقی را با حکم 8 سال و دو ماه زندان برای سجاد حیدرنوا، همسر و قاتل مونا حیدری مقایسه کردند. سجاد حیدرنوا سر مونا حیدری را از تنش جدا کرده بود و آن را در خیابان میچرخانده است.

 آرش صادقی واکنش کاربران زیادی را در فضای مجازی


Powered by Froala Editor

مقالات بیشتر

علی یونسی نخبه زندانی

علی یونسی نخبه زندانی

زندانی سیاسی

علی یونسی ۲۲ ساله و دانشجوی نخبه رشته مهندسی کامپیوتر در داشنگاه صنعتی شریف است که هم اکنون به اتهامات ساختگی در زندان اوین زندانی شده است. کسی که حالا نزدیک به دو سال از زندانی شدنش با اتهامات واهی می‌گذرد و به تازگی خانواده وی نیز به دلیل پیگیری‌های وضعیت او مورد آزار و اذیت جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند.

سپیده قلیان نماد شجاعت و ایستادگی

سپیده قلیان نماد شجاعت و ایستادگی

زندانی سیاسی

سپیده قُلیان فعال مدنی و زندانی سیاسی ایرانی است که در بیست و پنجم اسفند ۱۴۰۱ بلافاصله پس از آزادی از زندان اوین به دلیل شعار دادن علیه علی خامنه‌ای با حمله نیروهای حکومتی بازداشت شد. اما سپیده قُلیان کیست و چه اتفافاتی در زندگی او رخ داده است تا به این مرحله از شجاعت برسد؟ در این مقاله سوابق و مبارزات سپیده قلیان علیه جمهوری اسلامی را بررسی خواهیم کرد.

مجاهد کورکور؛گردنی دیگر برای طناب عدالت اسلامی

مجاهد کورکور؛گردنی دیگر برای طناب عدالت اسلامی

زندانی سیاسی

عباس کورکوری ملقب به مجاهد کورکور، جوان معترض خوزستانی روز ۲۹ آذر ماه با حمله نیروهای حکومتی به روستای «پرسوراخ» از توابع ایذه در استان خوزستان بازداشت شد. بر اساس گزارش‌ها، نیروهای حکومتی در این حمله به روستا از «سلاح سنگین» استفاده و علاوه بر کشتن دو نفر، چند نفر از جمله مجاهد کورکور را بازداشت کردند.

فاطمه سپهری کیست؟

فاطمه سپهری کیست؟

زندانی سیاسی

چرا فاطمه سپهری تبدیل به یک نماد در بین مخالفان جمهوری اسلامی تبدیل شده است؟ در این مقاله مروری خواهیم داشت بر زندگینامه فاطمه سپهری و تاثیرگذاری این کنشگر سیاسی را در جامهه ایران مورد بررسی قرار خواهیم داد.