Azadima آزادی ما
حکم سنگین زندان برای آرش صادقی

حکم سنگین زندان برای آرش صادقی

علی بیگی خوزانی
علی بیگی خوزانی
اشتراک گذاری:

حسین صادقی، پدر آرش صادقی، از احکام سنگین صادره برای فرزندش خبر داد. به گفته حسین صادقی، آرش صادقی به پنج سال و هشت ماه زندان، دو سال منع حضور در تهران و استانهای شمالی مجاور، دو سال منع فعالیت در فضای مجازی، دو سال منع عضویت در احزاب، گروهها و دستجات سیاسی و اجتماعی، دو سال منع خروج از کشور و ضبط وسایل کشف شده در منزلش به نفع دولت محکوم شده است.

حکم زندان برای آرش صادقی


به گفته رامین صفرنیا، وکیل آرش صادقی، وی به اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به پنج سال زندان و به اتهام تبلبغ علیه نظام به هشت ماه زندان ومنع خروج ازکشور و منع حضوردر تهران به مدت دو سال، منع حضور در استانهای شمالی و مجاور تهران، منع از فعالیت در فضای مجازی و منع از عضویت در احزاب و گروهها و دستجات سیاسی و اجتماعی به مدت دوسال و ضبط وسایل کشف شده در منزل به نفع دولت محکوم شد .رامین صفرنیا همچنین اطلاع داد که این حکم غیابی بوده و در مدت بیست روز تقاضای واخواهی خواهد کرد.
این حکم ناعادلانه برای آرش صادقی واکنش کاربران زیادی را در فضای مجازی بر انگیخت و بسیاری از کاربران احکام صادره برای آقای صادقی را با حکم 8 سال و دو ماه زندان برای سجاد حیدرنوا، همسر و قاتل مونا حیدری مقایسه کردند. سجاد حیدرنوا سر مونا حیدری را از تنش جدا کرده بود و آن را در خیابان میچرخانده است.

 آرش صادقی واکنش کاربران زیادی را در فضای مجازی


Powered by Froala Editor

مقالات بیشتر

حسین رونقی کیست؟

حسین رونقی کیست؟

زندانی سیاسی

وبلاگ نویس و زندانی سیاسی که علیرغم دستگیری‌های متعدد و شکنجه‌های زیاد کماکان فریاد آزادی خواهی را سر داده, در این مقاله با نگاهی به زندگی نامه او بررسی خواهیم کرد که حسین رونقی کیست و چرا جمهوری اسلامی تا این اندازه به این فعال مدنی فشار وارد می‌کند.

علی یونسی نخبه زندانی

علی یونسی نخبه زندانی

زندانی سیاسی

علی یونسی ۲۲ ساله و دانشجوی نخبه رشته مهندسی کامپیوتر در داشنگاه صنعتی شریف است که هم اکنون به اتهامات ساختگی در زندان اوین زندانی شده است. کسی که حالا نزدیک به دو سال از زندانی شدنش با اتهامات واهی می‌گذرد و به تازگی خانواده وی نیز به دلیل پیگیری‌های وضعیت او مورد آزار و اذیت جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند.

زنان تاثیرگذار و آزادیخواه ایران را بشناسید

زنان تاثیرگذار و آزادیخواه ایران را بشناسید

زندانی سیاسی

علیرغم ظلم به همه ایرانیان، به سبب ماهیت دیکتاتوری دینی جمهوری اسلامی و قوانین زن ستیزانه، همواره زنان مورد ظلم بیشتری در این حکومت خودکامه قرار گرفته‌اند. در این رشته مقالات از وبسایت آزادی ما به معرفی زنان تاثیرگذار و آزادیخواه ایران خواهیم پرداخت و مرور خلاصه‌ای خواهیم داشت به زندگی آن‌ها تحت دیکتاتوری جمهوری اسلامی.

خالد پیرزاده کیست؟

خالد پیرزاده کیست؟

زندانی سیاسی

اینکه در زندان‌های جمهوری اسلامی شدید‌ترین شکنجه‌ها را تحمل کنید و بعد از آزادی بازهم از خود شجاعت نشان دهید! اما در حد و فاصل دستگیری تا آزادی خالد پیرزاده، بر این ایرانی آزادیخواه چه گذشت و وی بعد از تحمل چه چیزهایی از زندان آزاد شد؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.