Azadima آزادی ما
علی بیگی خوزانی

علی بیگی خوزانی

وبلاگ نویس، پژوهشگر دسترسی به اینترنت آزاد

هدف من تاکید بر آزادی یک انسان و اهمیت داشتن حق برخورداری از یک زندگی آزاد است. در این مسیر، من به دنبال ایجاد ابزارها و راهکارهایی هستم که به افراد اجازه دهد تا بدون محدودیت به اطلاعات دسترسی پیدا کنند و صدای خود را در اینترنت به گوش جهانیان برسانند.

باور دارم که دسترسی به اطلاعات و اینترنت آزاد، نه تنها حقی بنیادین برای همه انسان‌ها است، بلکه زمینه‌ساز پیشرفت و نوآوری در جامعه نیز می‌باشد. از این رو، تلاش من بر این است که با به اشتراک گذاری دانش، تجربیات و ابزارهایی که در طول سال‌ها کسب کرده‌ام، به ارتقاء آگاهی و مهارت‌های دیجیتالی افراد کمک کنم، تا هر فردی قادر باشد از حقوق خود در فضای مجازی به طور مؤثر استفاده کند و در برابر سانسور و محدودیت‌های ناعادلانه ایستادگی نماید.

این حق شماست که بتوانید افکار و اندیشه‌های خود را بیان کنید، اخبار و اطلاعاتی که برایتان مهم است را به اشتراک بگذارید و جهان بهتری را مطالبه کنید. شما هم‌چنین حق دارید که با صاحبان قدرت‌ موافق یا مخالف باشید با این وجود، دولت‌های مختلف در جهان هم‌چنان افراد را به خاطر بیان صریح افکارشان به زندان می‌اندازند. بسیاری از دولت‌ها از قدرت‌شان سوء‌استفاده می‌کنند و به بهانه تامین امنیت ملی یا دفاع از دین صدا‌ی صلح‌آمیز معترضان را خاموش ‌ می کنند.